Pera Yapı İnşaat ve Arazi Geliştirme Ltd. Şti. Uğur Özer Özgüven, Turgut Nail Güven ve Ahmet Kerem Şengezer tarafından üç eşit hisseyle İstanbul’da kurulmuştur. Pera Yapı yurdun her bölgesinde; katma değer katabileceği inşaat projelerini hem arazi satın alımları, hem kat karşılığı inşaat hem de gelir paylaşımı yöntemlerine başvurmak suretiyle hayata geçirmektedir.

Uğur Özer Özgüven - Y. Mimar

1978 Ankara doğumlu olup Ankara Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimini İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünde tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde Mimari Tasarım Ana Bilim Dalında yüksek lisans eğitimini almıştır. Mimari proje ve uygulama sektöründeki önemli firmalarda profesyonel olarak çalıştıktan sonra 2004 yılında İstanbul’da ve Ankara’da kendi firması olan Özgüven Mimarlık Ltd. Şti.’ni kurmuştur. Sektörde bir çok yerli ve yabancı inşaat firması, özel gayrimenkul yatırımcıları ve devlet müesselerine (TOKİ, Emlak Konut) İnşaat Mühendisi Özgür Özgüven ile birlikte İstanbul’daki ofislerinde mimari proje hizmetleri, Ankara ofislerinde ise inşaat uygulama hizmetleri vermektedir.

> www.ozguvenmimarlik.com
> ugurozguven@perainsaat.com.tr

Turgut Nail Güven

1971 İstanbul doğumlu olup İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi için İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümüne gitmiştir.
1997 Yılında kendi müteahhitlik şirketini kurarak özellikle Yeşilyurt ve Yeşilköy bölgeleri başta olmak üzere çeşitli semtlerde birçok ticari ve lüks konut projelerinin inşaatını tamamlamıştır.
Kazandığı tecrübeler doğrultusunda Mimarsinan ve Bahçelievler bölgelerinde lüks konut sitelerine başlamıştır.
Gayrimenkul sektöründe aranan ve güvenilen bir isimle taahhüt işlerine devam etmektedir.
> turgutguven@perainsaat.com.tr

Ahmet Kerem Şengezer - Y. Mimar

1971 Ankara doğumlu olup İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümünde tamamladıktan sonra, Amerika’da UCSD ve University of Florida’da İnşaat İşletmesi Mühendisliği dalında yüksek lisans eğitimini almıştır. Amerika’da Davis Homes Inc. Firmasının koordinatörlük görevini 1 sene üstlendikten sonra 1997 yılında İstanbul’daki sektördeki en önemli iç mimari proje ve uygulama firmalarından birinde çalışarak önemli butik mağaza ve restaurant projelerine imza atmıştır. 1998 yılında kendi firması olan Dba Mimarlık Ltd. Şti.’ni kurarak bir çok yerli ve yabancı zincir ve butik mağaza, ofis, restaurant, hastahane, konut projelendirme, uygulama yapmıştır. İstanbul’daki ofislerinde Mimar Aysun Şengezer ile birlikte dekorasyon proje, uygulama ve danışmanlık gibi hizmetler vermeye devam etmektedir.

> www.dbamimarlik.com
> keremsengezer@perainsaat.com.tr